Iskolánkról

Iskolánkról:
Iskolánk Miskolcon Szabó Lőrinc szülőházának helyén épült, ezért  választottuk  névadóként  városunk szülöttének nevét.
Tágas aula, világos, esztétikus tantermek, informatikai terem, kisfoglalkoztatók, könyvtár, tornacsarnok, nagy játék- és sportudvar várja a gyermekeket iskolánkba.
Névadónk  legszebb gondolata nevelési alapelvünk:

"s jobb lesz a jó, ha te is akarod"

Nevelőtestületünk magáénak vallja ezt a gondolatot és ezért alapfeladatunknak tekintjük a gyermeki személyiség sokoldalú fejlesztését.

Célunk:
A szülőkkel együttműködve sikeres, művelt, jól nevelt, testileg és lelkileg egészséges, a közösségért, a környezetéért is cselekedni képes gyermeki személyiség formálása, kialakítása. Gyermekközpontú légkörben, játékos, módszerekkel, örömteli ismeretszerzésre ösztönözzük tanulóinkat.

Kiemelt feladatunk:
Az általános alapműveltség, a korszerű ismeretek, továbbá a szakmai képzéshez szükséges alapkészségek magas szinten történő közvetítése. Arra törekszünk, hogy a pedagógus legyen példa műveltségével, szaktudásával, egyéniségével.

INTÉZMÉNYVEZETŐ

Mikitáné Újjobbágy Erzsébet

Elérhetőségeink:

Cím: 3530 Miskolc, Vörösmarty u. 76.

OM: 028953

Gazdasági iroda: 46/323-529